piątek, 11 kwietnia 2014

By wznosić się ku górze, trzeba kochać podłoże po którym już się stąpa...


Idusiu, chcę Ci zdradzić dziś pewną prawdę, która w znaczej mierzę ułatwiła mi życie.

Punktem wyjścia do pozytywnych zmian i do rozwoju osobistego jest miłość i sympatia do tego co posiadasz, co potrafisz i kim jesteś w chwili obecnej.

Nie dokonasz zmiany na lepsze, jeśli podłożem Twojej motywacji, będzie złość na to co los Ci ofiarował na starcie i zazdrość, że innym użyczył więcej talentów.

Prosty przykład, który podpowiada mi wiosna (w prasie, aż roi się od artykułów na ten temat), ochudzanie skazane jest z góry na porażkę, jeśli osoba, która je podejmuje nie lubi siebie i nie obdarza się uśmiechem rano w lustrze przed podjęciem tego wysiłku.

Dieta, zmiana sposobu życia powiedzie się dopiero wówczas gdy ten, kto ją podejmuje, powie, że lubi siebie już dziś i dopieści ciało dobrym słowem, pięknym zapachem i ładnym strojem.

Rozwój zawodowy, poszerzenie swojego warsztatu, zwiększenie swoich kompetencji uda się tylko wówczas, gdy powiesz sobie już dziś: "Jestem taka świetna a jeśli się postaram będę jeszcze lepsza".

Jeśli na początku lotu, podetniesz sobie skrzydła złym słowem, niewiarą w siebie i niezadowoleniem z tego co potrafisz to uwierz mi, nigdzie nie dolecisz.

Rozwój osobisty nie dokona się również, gdy motywem do jego podjęcia jest zazdrość, podszyta gniewem i zlością na innych, że im się udaje.

Gdy chcesz się rozwijać i dokonywać pozytywnych zmian w swoim życiu rozwijając swoje pasje, nie upatruj w sile innych swojej słabości.

Gratuluj tym, których kreatywność, pasje i idee Cię urzekają. Chwal ich, podpatruj i kibicuj.

Na łące jest miejsce dla piękna wszystkich kwiatów, dlatego z pokorą podziwiaj piękno innych ludzi, pielęgnując z zapałem swoje własne.

Nie trać cennego czasu, który możesz wykorzystać na samodoskonalenie na złożeczenie tym, którym w życiu wychodzi.

By dokonywać pięknych zmian w sobie i swoim życiu, trzeba mówić sobie "Kocham siebie i swoje życie już dziś". Czasem nasz potencjał jest już na starcie dużo większy niż myślimy. :)

Warto mieć listę 50 swoich pozytywnych cech i 50 rzeczy, które czyni Twoje życie dobrym, by wyciągać ją z rękawa w "czarne czwartki". :) warto obok tej listy napisać imiona ludzi, którzy w chwili zwątpienia podniosą Cię na duchu i przypomną, że Jesteś cudem :) i możesz cuda czynić :)

Życzę Ci córeczko byś kochała  siebie i daną Ci codzienność a jednocześnie miała odwagę by patrzeć ku górze i sięgać po więcej :)

1 komentarz:

  1. Przepiękne myśli, które warto wprowadzić w życie. Gorąco pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń